Nowoczesna stacja uzdatniania wody w Brzeźnicy

Poseł Krzysztof Kozik gościł dziś na terenie powiatu wadowickiego, gdzie na zaproszenie władz samorządowych wziął udział w otwarciu nowej inwestycji dofinansowanej kwotą ponad 7,1 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

– To ważny dzień w historii gminy Brzeźnica. Nowa inwestycja pozwoli samorządowi na samowystarczalność w kwestii dostępności do dobrej jakość wody. Nowoczesna, w pełni zautomatyzowana infrastruktura to rozwiązanie oparte na najnowszych rozwiązaniach hydrotechnicznych i samowystarczalność energetyczną. Gratuluję samorządowi sprawnej realizacji tej inwestycji i dobrej współpracy ze stroną rządową, która zwłaszcza w mniejszych miejscowościach jest widoczna oznaką dbałości rządu Prawa i Sprawiedliwości o każdy zakątek naszego kraju – podkreśla Poseł Kozik, który mocno wspiera starania gminy Brzeźnica w aplikowaniu o środki z programów rządowych.

Nowa stacja uzdatniania wody w Brzeźnicy jest w stanie pokryć w całości zapotrzebowania na wodę na terenie gminy. Zastosowano w niej pełną automatykę i inne nowatorskie rozwiązania, w zakresie własnej produkcji energii, z panelami fotowoltaicznymi i wydajnym agregatem prądotwórczym.