Nowy samochód OSP Libiąż

Dzięki staraniom Posła Krzysztofa Kozika w gminie Libiąż pojawił się kolejny nowy samochód dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jest to lekki samochód ratowniczo-gaśniczy ze zwiększonym potencjałem ratownictwa epidemiologicznego, a otrzymała go najaktywniejsza jednostka OSP w powiecie chrzanowskim. Z rezerwy ogólnej budżetu państwa samorząd Libiąża otrzymał na ten cel 300 tys. zł.

Uroczyste powitanie nowego samochodu odbyło się przy świetnej oprawie zorganizowanej przez druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Libiążu. Samochód dotarł na ul. Floriańską w asyście fanfar, syren i świateł.

– Cieszę się, że w ten właśnie sposób Ochotnicze Straże Pożarne oznajmiają pojawienie się nowego pojazdu. To zawsze dobra wiadomość dla samych samych strażaków, którzy zyskują nowy i niezawodny sprzęt, a także dla mieszkańców. Nowa flota wyposażona w najnowocześniejsze systemy ratownicze to gwarancja większego bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Jako Prawo i Sprawiedliwość dokonaliśmy rewolucji w tym względzie po wielu latach totalnej zapaści i zaniedbań POprzedników – komentuje Poseł Krzysztof Kozik.

Nowy pojazd jest ma napęd na cztery koła, silnik o mocy ok. 170 KM, systemy wspomagania bezpieczeństwa, zbiornik wody o pojemności 200 l, agregat wysokociśnieniowy wodno-pianowy, wyciągarkę elektryczną linową, hak holowniczy, radiostację przewoźną, a także wyposażenie do niwelowania zagrożenia epidemiologicznego